Meme Büyütme Meme Küçültme Yüz Germe Burun Estetiği Göz Kapağı Estetiği Lazer Lipoliz Liposuction

Yüz Germe Alanında Uzman Yazarlar ve Makaleleri

VAJİNA ESTETİĞİYLE KARARMA TEDAVİSİ

Vajina Estetiği Op. Dr. Bülent CihantimurVajina Estetiği Kronik bir sorun olan ve hastanın hayatında adeta özürlülük durumu yaratan kronik vajina rahatsızlığı yüzyıllardır tam anlamıyla tedavi edilemeyen rahatsızlık olarak günümüze geldi. Ta ki Op. Dr. Bülent Cihantimur tarafından Mükemmel bir teknik buluna kadar

 

Op. Dr. Bülent Cihantimur yaptığı çeşitli estetik ameliyatı sırasında vajinali hastalarının ağrılarından kurtulduğunu fark etmesi, tıp tarihinde çığır açan vajina estetiğinın bulunup geliştirilmesine ve yüzde 90 başarı oranının yakalanmasını sağladı.

Amerika’da 15 yıldır süren bilimsel çalışmalar ve yapılan birçok vajina estetiği hastaları ömür boyu süren vajina önleyici ve koruyucu ilaçlardan bunların yan etkilerinden de kurtarmaktadır. Vajina estetiği sonrasında bir daha vajina ağrısı çekmeyen hastalar, bu rahatsızlık nedeniyle düşen yaşam kalitesini yeniden yakalama, hayata yeniden başlama şansını yakalamaktadırlar.

VAJİNA ESTETİĞİ 1 İLA 4 SAAT SÜRER

Milyonlarca hastanın kronik baş ağrısının tedavisinde kullanılan vajina estetiği hastanın hastanede yatması ya da aynı gün taburcu olması şeklinde planlanır. Hastanın ameliyat sonrası hastanede yatmasını gerektiren şartlar, ağrıyı tetikleyici bölge sayısının miktarıdır. Ameliyat, tetikleyici bölge sayısına bağlı olarak 1 ila 4 saat arasında tamamlanır.

3 AYRI BÖLGEDEN AMELİYAT YAPILIYOR

En çok alın bölgesinde vajina ağrıları oluşmaktadır. Alında vajinai tetikleyen sinirleri serbestleştirmek için o bölgeye yakın saçlı deriden ya da üst göz kapağı üst kıvrımından açılan kesilerden girilerek müdahale edilir. Ense ya da şakaklarda oluşan vajinaler için yine saç içinden müdahale edilir. Ameliyatla tedavinin ana dayanağı, vajinai tetikleyen sinirlerin serbestleştirilmesidir. Hangi bölgeden müdahale edilirse edilsin, her müdahalede endoskopik yöntem kullanmaktayız. Yani mikro kameralarla saçlı deri içine girerek sinirlere baskı yapan kasları özel aletlerle rahatlatıyoruz. Rahatlayan kaslar sinirlere baskı yapamadığı için vajina ağrıları da son buluyor.

Bazı hastalarda baş bölgesinin sinirlerinin burun kıkırdakları arasında sıkışması sonunda vajina ortaya çıkabilmektedir. Bu tip vajina ağrıları genellikle burun eğriliği, yani deviasyon ve konka ameliyatları ile tedavi edilmektedir.

Vajina estetiğinda unutulmaması gereken nokta; bu ameliyat beyinle ilgili değil, saç derisi ile kafatası arasındaki sinirlere müdahale edilen bir ameliyattır.

VAJİNA ESTETİĞİ İÇİN UYGUN ADAY

Kronik vajina hastalarının ameliyat olabilmesi için öncelikle mutlaka bir nörolog tarafından vajina teşhisinin konulması gerekiyor. Bu hastaların vajina estetiği için uygun uygun olup olmadığına yönelik bir takım testler uygulanır. Burada hastanın uygunluğunu belirleyen test, yaygın olarak botoks diye bilinen botulinum toksin-A’dır.

BOTOKSUN YARARLARI

Botoks uzun yıllardır tıp alanında uygulanan ve kendini ispatlamış bir maddedir. Etkisi kaslar üzerindedir. Kasları geçici bir süre bloke eder. Estetik uygulamalar dahil birçok alanda yararlanılan bir işlemdir botoks. En çok terleme, prostat, şaşılık ve felç durumlarında kullanılır. Botoks daha çok yüz estetiği uygulamalarıyla bilinir.

VAJİNADE ESTETİK AMAÇLA KULLANILMIYOR

Vajina estetiği öncesi botoks testi, estetik amaçlı değil, tamamen hastanın uygunluğunu saptamak üzerine yapılmaktadır. Tedaviye yönelik botoks (ilaç-toksin) işlemi, estetik için yapılan botoks işleminden apayrı bir bilgi ve deneyim gerektirmektedir. Vajinai olan hastaların ameliyata uygunluğunu tespit etmek için çok ince iğneler kullanılarak başın belli bölgelerine ilaç-toksin enjekte edilir. Botoksun etkisi ilk 72 saatte kendini gösterir. Tam etkiye 1 haftada ulaşır. Botoks sonrası vajina ağrıları 1 haftadan sonra ortadan kalkmaya başlar.

Botoks sürecinde hastaların dikkat etmesi gereken husus, triptan tipi önleyici (profilaktik) ilaçlar kullanıyorsa bunları azaltarak bırakmaları gerektiğidir.

HASTANIN AYDA 2 İLA 4 VAJİNA ATAĞI VARSA…

Ameliyat öncesi botoks testini ayda en az 2 ila 4 atak geçiren ve yine ayda 15 gün vajina ağrısı çeken kronik vajina hastalar için uygulamaktayız. Vajina ilacı kullanmanın riskli olduğu hastalarda da botoks enjeksiyonunu, değerlendirme ve tedaviye uygunluk amacıyla kullanabilmekteyiz. Enjeksiyon ile botoks işlemine olumlu yanıt veren hastalar vajina estetiği ve tedavisi için uygun olarak değerlendirilmektedir. Diğer bir test ise lokal anestezik kullanılarak yapılmaktadır. Bu iki test de hastanın durumunu değerlendiren plastik ve estetik cerrahi uzmanı tarafından yapılır.

Ameliyat öncesinde hastaların aldığı ilaçlar, ilaç etkileşimleri, hastanın varsa diğer rahatsızlıkları, sosyal ve ailesel faktörler de dikkate alınarak tedavi planlaması yapılmaktadır.

Kaynak: http://www.vajinaestetigi.ist/vajina-estetigi-genital-guzellestirme/

 

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.